Fileto pule e mbushur me djathë parmixhano

Me kujdes ndani gjoksin e pulës horizontalisht në mes, por pa i shkëputur plotësisht dy pjesët.
Midis dy pjesëve vendosni pak piper, borzilok dhe hudhër, salcën dhe djathrat (por duke ruajtur pak për më vonë).
Vendosini gjokset e pulës në tavë të lyer me pak vaj dhe piqni në 180 gradë për 15 minuta.
Nxirrini nga furri dhe hidhini djathin e mbetur mbi gjikset e pules. Vendosini sërisht në furrë për 15 minuta të tjera.

 

Përbërësit:

– 4 gjokse pule
-1 filxhan djathë mocalera, e copëtuar
-1 filxhan djathë parmixhano i grirë
-1 filxhan salcë domate
-1-2 thelpinj hudhër
-borzilok
-kripë
-piper